Agencja pracy Choszczno tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing ludzi z Ukrainy oraz co warto o nim znać?

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing ludzi z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w naszym regionu. Tylko do ostatniej pory leasing kojarzył nam się głównie z rodzajem umowy, potocznie polecany jest jak uzupełnienie uzyskujące się również do utrzymania. Ludzie z Ukrainy są u nas jeszcze niezwykle modni, a od 2014 roku ich ilość w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie lokalnego rynku na pracowników jest jeszcze popularniejsze, a wielu z nich sprawdza jak zatrudnić cudzoziemca na odpowiednich zasadach. Może zadziałać w obecnym dopiero leasing ludzi z Ukrainy, świadczony przez ciekawe i cenione organizacje pracy.

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w naszym regionu

Ludzie z Ukrainy są chętnie wykorzystywani w Polsce, ponieważ lokalny rynek gwałtownie się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na zbycie może wyjść nawet miliona rodzimych pracowników! W takim przypadku rzecz tego, jak zatrudnić cudzoziemca zatrzymuje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o przyjęcie pracowników, i nie na odwrót, kiedy było do ostatniej pory. Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę lub otrzymują się tylko tych zadań, które mówią im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w naszym terenie jest wyjątkowo dobra do pobrania, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest znaczne, a pracownicy z Ukrainy traktowani są za dobrych pracowników, którzy rozumieją się na wielu miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w naszym regionu podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą brać na odpowiedniejsze zyski niż na Ukrainie, a do ostatniego benefity socjalne i słabe życie. Napięta rzecz na Ukrainie sprawia, że szanse na praktykę w współczesnym świecie są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć zdecydowanie lepszą pozycję, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas rynkowa i środowisk pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności związane z zatrudnianiem Ukraińców. Wartości te w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia pracownika z Ukrainy, w właściwym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej kwoty od 2018 roku jest ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą umieć wizy, które będą uprawniały ich do karierze w końca. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z człowiekiem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę tylko na specjalny termin, i nie na określone. Pracę sezonową Ukrainiec może podać na poziom 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po ostatnim czasie wymaga się starać o inne zezwolenie.

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

Leasing ludzi z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy bierze się procedurą nazywaną jako leasing ludzi z Ukrainy. Dzięki temu dużo panów nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem przejmuje się agencja pracy – https://www.europework.pl/, która wykonywa na obszarze całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki temuż w przejrzysty i niesamowicie szybki sposób można pozyskać nowych ludzi z Ukrainy, bez potrzebie prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Agencja pracy leczy więcej w załatwianiu formie i zatrzymuje je do minimum. Pobiera za to niskie prowizje, które ukazują się dla właścicieli całkiem przystępną opcją. Co ważne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która poszukuje dla nich przełożonych i negocjuje doskonałe warunki. Dzięki temu nie potrzebują oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, zwłaszcza jeśli otacza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze popularniejsze, dlatego leasing ludzi z Ukrainy na bodaj będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments