jak powiadomić pup o zatrudnieniu ukraińca

Baza wiedzy

Znaleziony temat: jak powiadomić pup o zatrudnieniu ukraińca

Jak powiadomić PUP o zatrudnieniu Ukraińca?

W dzisiejszych czasach coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie pracowników spoza Polski. Jednym z popularnych wyborów są Ukraińcy, którzy często posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz chętnie podejmują pracę w Polsce. Jednak przed zatrudnieniem pracownika z Ukrainy, należy poinformować o tym Powiatowy Urząd Pracy (PUP). W jaki sposób to zrobić?

1. Wizyta w PUP
Najprostszym sposobem jest osobista wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy. W tym celu należy udać się do najbliższej placówki PUP i złożyć wniosek o powiadomienie o zatrudnieniu Ukraińca. Wniosek taki można pobrać ze strony internetowej PUP lub otrzymać w siedzibie urzędu.

2. Powiadomienie przez internet
Jeśli nie masz czasu na osobistą wizytę w PUP, możesz skorzystać z elektronicznego formularza zgłoszeniowego. W tym celu należy wejść na stronę internetową PUP i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Warto pamiętać, że w przypadku zatrudnienia pracownika spoza Polski, konieczne jest wybranie odpowiedniej opcji w formularzu.

3. Powiadomienie przez inne strony internetowe
Jeśli preferujesz korzystanie z innych stron internetowych, możesz skorzystać z takich portali jak WP, Onet, Facebook, Ceneo, Skąpiec, Gadu-Gadu czy Meta. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „powiadomienie PUP o zatrudnieniu Ukraińca” i wybrać jedną z dostępnych opcji.

Podsumowanie
Powiadomienie PUP o zatrudnieniu Ukraińca jest niezbędne, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji prawnych. Można to zrobić osobiście w urzędzie, za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie PUP lub przez inne strony internetowe. Wybór sposobu zależy od preferencji pracodawcy oraz czasu, który może poświęcić na załatwienie formalności.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak powiadomić pup o zatrudnieniu ukraińca

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments