kto zalozyl fb

Baza wiedzy

Znaleziony temat: kto zalozyl fb

Kto założył Facebooka?

Facebook to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Założycielem serwisu jest Mark Zuckerberg, który stworzył go w 2004 roku, będąc studentem Uniwersytetu Harvarda. Wraz z kolegami z uczelni, Eduardo Saverinem, Andrew McCollumem, Dustinem Moskovitzem i Chrisem Hughesem, Zuckerberg rozpoczął pracę nad projektem, który miał na celu umożliwienie studentom łatwiejsze nawiązywanie kontaktów ze sobą.

Początkowo serwis nosił nazwę „Thefacebook” i był dostępny tylko dla studentów Uniwersytetu Harvarda. Jednak wkrótce zaczął się rozszerzać na inne uczelnie, a następnie na cały świat. W 2005 roku Zuckerberg przeniósł siedzibę swojej firmy do Kalifornii i zmienił nazwę serwisu na „Facebook”.

Od tamtej pory Facebook stał się jednym z najważniejszych elementów życia wielu ludzi na całym świecie. Dzięki niemu możemy łatwo nawiązywać kontakty ze znajomymi i rodziną, dzielić się zdjęciami i informacjami, a także śledzić życie innych osób. Serwis oferuje także wiele innych funkcji, takich jak grupy, wydarzenia, strony i wiele innych.

Warto zaznaczyć, że Facebook nie był jedynym serwisem społecznościowym na rynku. W momencie jego powstania istniały już takie platformy jak Myspace czy Friendster. Jednak to właśnie Facebook okazał się najbardziej innowacyjnym i skutecznym narzędziem, które zmieniło sposób, w jaki ludzie komunikują się ze sobą w internecie.

Podsumowując, Facebook został założony przez Marka Zuckerberga w 2004 roku, jako projekt mający na celu ułatwienie studentom nawiązywania kontaktów ze sobą. Dziś jest to jedna z najważniejszych platform społecznościowych na świecie, która zmieniła sposób, w jaki ludzie komunikują się ze sobą w internecie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto zalozyl fb

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments