kto założył wp

Baza wiedzy

Znaleziony temat: kto założył wp

Kto założył popularne serwisy internetowe?

W dzisiejszych czasach korzystanie z internetu stało się codziennością. W sieci znajdziemy wiele serwisów, które ułatwiają nam życie i umożliwiają szybkie i łatwe przemieszczanie się po wirtualnym świecie. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, kto stoi za stworzeniem tych popularnych stron?

Zacznijmy od największego serwisu społecznościowego na świecie – Facebooka. Założycielem Facebooka jest Mark Zuckerberg, który w 2004 roku stworzył ten serwis wraz z grupą przyjaciół z Uniwersytetu Harvarda. Dziś Facebook ma ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie.

Kolejnym popularnym serwisem społecznościowym jest Gadu-Gadu. Założycielami GG są Tomasz Kasprowicz i Łukasz Wejchert, którzy stworzyli ten komunikator w 2000 roku. Dziś Gadu-Gadu jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce.

Innym popularnym serwisem społecznościowym jest Twitter. Założycielem Twittera jest Jack Dorsey, który stworzył ten serwis w 2006 roku. Twitter umożliwia użytkownikom publikowanie krótkich wiadomości, zwanych „tweetami”.

Jeśli chodzi o polskie serwisy internetowe, to warto wspomnieć o Onecie. Założycielem Onetu jest Grzegorz Hajdarowicz, który stworzył ten serwis w 1996 roku. Dziś Onet to jeden z największych polskich serwisów internetowych.

Innym popularnym polskim serwisem jest Ceneo. Założycielem Ceneo jest Grzegorz Pawlicki, który stworzył ten serwis w 2005 roku. Ceneo umożliwia użytkownikom porównywanie cen różnych produktów w internecie.

Jeśli chodzi o wyszukiwarki internetowe, to warto wspomnieć o Google. Założycielem Google jest Larry Page i Sergey Brin, którzy stworzyli tę wyszukiwarkę w 1998 roku. Dziś Google jest największą wyszukiwarką internetową na świecie.

Innym popularnym serwisem internetowym jest WP. Założycielem WP jest Marcin Meller, który stworzył ten serwis w 1995 roku. Dziś WP to jeden z największych polskich serwisów internetowych.

Na koniec warto wspomnieć o serwisie Skąpiec. Założycielem Skąpca jest Tomasz Kowalski, który stworzył ten serwis w 2004 roku. Skąpiec umożliwia użytkownikom porównywanie cen różnych produktów w internecie.

Jak widać, założyciele popularnych serwisów internetowych to zwykli ludzie, którzy mieli pomysł na stworzenie czegoś nowego i przydatnego dla społeczeństwa. Dzięki nim możemy korzystać z wielu udogodnień, jakie oferuje nam internet.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto założył wp

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments