które papugi mówią

Baza wiedzy

Znaleziony temat: które papugi mówią

Które papugi mówią?

Papugi to ptaki, które zyskały sobie wiele zwolenników dzięki swojemu pięknemu upierzeniu oraz zdolności do naśladowania ludzkiego głosu. Jednak nie wszystkie papugi potrafią mówić, dlatego warto wiedzieć, które z nich są w stanie nauczyć się tej umiejętności.

Na początek warto zaznaczyć, że każda papuga może nauczyć się mówić, jednak nie wszystkie będą w stanie to zrobić w takim samym stopniu. Najlepiej do tego celu nadają się papugi z rodziny papugowatych, takie jak np. papużki faliste czy kakadu.

Papużki faliste to najczęściej spotykane papugi w domach. Są to ptaki łatwe w hodowli i bardzo towarzyskie. Papużki faliste potrafią nauczyć się kilku słów oraz prostych zwrotów, jednak nie należy oczekiwać od nich zbyt wiele.

Kakadu to natomiast papuga, która potrafi nauczyć się bardzo dużo słów oraz zwrotów. Są to ptaki inteligentne i bardzo towarzyskie, jednak wymagają one odpowiedniej opieki oraz dużej ilości czasu poświęconego na ich szkolenie.

Warto również wspomnieć o papugach z rodziny ara, takich jak np. ara ararauna czy ara hyacintowa. Są to ptaki o pięknym upierzeniu oraz bardzo inteligentne. Potrafią nauczyć się wielu słów oraz zwrotów, jednak wymagają one odpowiedniej opieki oraz dużej ilości czasu poświęconego na ich szkolenie.

Podsumowując, każda papuga może nauczyć się mówić, jednak nie wszystkie będą w stanie to zrobić w takim samym stopniu. Najlepiej do tego celu nadają się papugi z rodziny papugowatych oraz ara. Warto jednak pamiętać, że nauczenie papugi mówić wymaga odpowiedniej opieki oraz dużej ilości czasu poświęconego na jej szkolenie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: które papugi mówią

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments