skąd wzięła się nazwa facebook

Baza wiedzy

Znaleziony temat: skąd wzięła się nazwa facebook

Skąd wzięła się nazwa Facebook?

Facebook to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie, która zyskała ogromną popularność w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak mało kto zastanawia się, skąd wzięła się nazwa tej strony internetowej. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Początki Facebooka

Facebook został założony w 2004 roku przez Marka Zuckerberga, Dustina Moskovitza oraz Eduardo Saverina. Początkowo strona nosiła nazwę „Thefacebook” i była dostępna tylko dla studentów Uniwersytetu Harvarda. W ciągu kilku miesięcy serwis stał się bardzo popularny wśród studentów innych uczelni, a wkrótce potem także wśród innych użytkowników.

Zmiana nazwy

W 2005 roku strona zmieniła nazwę na „Facebook”, a powodem tej zmiany był fakt, że domena „Thefacebook.com” była już zajęta. Nowa nazwa została wybrana, ponieważ kojarzyła się z książką adresową, która zawiera informacje o ludziach i ich kontaktach. Nazwa ta miała odzwierciedlać ideę platformy społecznościowej, która umożliwia użytkownikom nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi i dzielenie się informacjami.

Co oznacza nazwa Facebook?

Nazwa „Facebook” składa się z dwóch słów: „face” i „book”. Pierwsze słowo oznacza twarz, a drugie książkę. Razem tworzą nazwę, która odnosi się do książki zawierającej informacje o ludziach i ich twarzach. Nazwa ta idealnie pasuje do charakteru platformy społecznościowej, która umożliwia użytkownikom dzielenie się informacjami o sobie i swoich znajomych za pomocą zdjęć i filmów.

Podsumowanie

Nazwa Facebook powstała w wyniku zmiany pierwotnej nazwy „Thefacebook”. Została wybrana ze względu na swoje skojarzenia z książką adresową, która zawiera informacje o ludziach i ich kontaktach. Nazwa ta idealnie pasuje do charakteru platformy społecznościowej, która umożliwia użytkownikom dzielenie się informacjami o sobie i swoich znajomych za pomocą zdjęć i filmów.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: skąd wzięła się nazwa facebook

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments